את מה שתקראו כאן אני כותבת בעיקר מהניסין האישי שלי, וכמובן מחוויותי ונסיוני מול לקוחות שהחליטו ועשו גם הם את המעבר לעיר הגדולה. אני יודעת, זוהי החלטה לא פשוטה – להעתיק חיים שלמים, למכור את הבית הגדול, ולהתחיל מחדש, אבל זהו צעד מרענן, שמזרים אנרגיות חיוביות ומחודשות לחיים, ובסופו של דבר משתלם גם נפשית, גם רגשית, ובדרך כלל גם כלכלית.

מתי אנחנו מתחילים להרגיש בצורך במעבר?

בדרך כלל, בגילאי 55 ומעלה, זהו השלב שבו הילדים עוזבים את הבית, לאחר שהשקענו בהם את מיטב שנותינו, כספנו והאנרגיות שלנו. הבית, שהיה מלא בקולות ובאנרגיות כל יום כל היום, התרוקן, והם מגיעים לבקר מדי פעם בסופי שבוע וגם זה לא תמיד… יש להם כבר חיים משלהם. בבית גדולים, ובעיקר בפרפריות, התחושה המתקבלת היא תחושה של ריקנות. הבית עצמו גם התיישן, הקירות.. חדר האמבטיה.. המטבח.. וכל הגוף שלכם משדר שהגיע הזמן להתחדשות ורענון. אבל האם זה הזמן להיכנס למחויבויות כספיות ולשפץ את הבית הישן? ואם יש גינה, מי מתחזק אותה? האם זהו באמת תחביב שלכם או שזה מתיש ומעיק? ומה עם כל החדרים שהתרוקנו והפכו למחסנים? הסתכלו סביב, הביטו בשכנים שלכם, האם האנשים שאיתם בגרתם ואיתם גידלתם את הילדים שלכם עדיין גרים לידכם או שהם כבר עזבו? האם חיי החברה שלכם מספקים אתכם בשכונה הישנה? האם יש מקומות בילוי ותרבות שמאתגרים אתכם בסביבתכם הקרובה? ומי שנכנס לגיל הפנסיה, מה עושים עם כל הזמן הפנוי?

גם אני לפני כמה שנים הייתי במצב דומה. התגוררתי בבית גדול, עם גינה יפה, ו…. הרבה חדרים ריקים. מצאתי את עצמי לא פעם בדרך לתל אביב וחזרה, וחשבתי וחזרתי וחשבתי – מה יעניק לי תחושה של התחדשות ורעננות? מה ייתן לי שוב את התחושה של הימים שבהם הייתי צעירה? הרי מגיע לי לחיות את החיים במלואם גם היום… ואז החלטתי לעשות את הצעד, ועברתי לתל אביב. מכרתי את הבית הישן, רכשתי דירה קטנה יותר אך מדהימה ויפה, שיפצתי אותה לפי הטעם שלי והצרכים שלי, ופשוט התחלתי מחדש. ואני חייבת לומר לכם שאין תחושה כיפית ומרעננת מזו. אני קרובה היום לכל מקום, וגם הילדים מבקרים יותר.

אז מה אני ממליצה?

קודם כל – צאו מאזור הנוחות שלכם ועשו מעשה!

שחררו את הבית הגדול עם החדרים הריקים, שחררו את העבר עם הזכרונות של גידול הילדים בבית עם גינה, שימו הכל באלבום התמונות המשפחתי, אחסנו הכל אצלכם פנימה בנשמ. עזבו את השכונה המוכרת ומיכרו את הבית הגדול והישן. השיגו עליו את המחיר הטוב ביותר שאתם יכולים. הכסף הזה יאפשר לכם לעשות את הצעד שאתם כל כך רוצים באופן הטוב והמשתלם ביותר. רכשו דירה חדשה ומפנקת בתל אביב או בסביבותיה וצאו לחיים חדשים מלאי עניין והתרגשות.

אל תסתכלו אחורה בצער, הבית הישן יקבל דיירים חדשים צעירים ומלאי מרץ, זוג צעיר עם ילדים שישמחו לגדול בשכונה שאתם כבר מיציתם, ושיעניקו לבית הישן שלכם חיים חדשים.

אז החלטתם לעשות את השינוי.. מה תרוויחו?

  • תחושה של חיים חדשים מלאי עניין ופעילות.
  • תהיו קרובים למרכזי התרבות, הבילוי, האמנות והאוכל של תל אביב.
  • תשדרגו את ערך הנכס לדירה חדשה ושווה.
  • המשפחה כולה תתחדש בדירה חדשה ומפנקת.
  • הילדים שלכם יתגאו בכם שאתם הורים מדליקים ומלאי אנרגיה.
  • ואם הילדים שלכם גרים בתל אביב אז בכלל תרוויחו פעמיים – תהיו קרובים אליהם ותדברו באותה שפה.

לסיכום, כפי שסיפרתי לכם, את כל זה אני כבר עשיתי: מכרתי את הבית שלי הגדול והריק, רכשתי דירה חדשה בתל אביב, שיפצתי אותה וגייסתי את מיטב כישוריי כמעצבת פנים ויצרתי דירה חדשה, מדהימה ומפנקת. הילדים שלי עכשיו נמצאים במרחק דקות ספורות ממני, גאים בי על הצעד שעשיתי, חושבים שאני אמא מדליקה עם רוח צעירה. הם גם אמרו לי משפט מנצח "אמא, הבית בשבילנו הוא איפה שאת נמצאת ולא משנה איפה הוא ממוקם". גיליתי שרבים מחבריי מתלבטים באותן הסוגיות וישנם כאלה שכבר עשו מעשה, מכרו את הבית הישן ועברו לדירה חדשה ומפנקת, חלקם הגדול קרובים אלי, ואנחנו מבלים הרבה ביחד, ממש כמו שהיה כשהיינו צעירים.

לכן אל תחכו, השנים חולפות. החליטו והתחילו בתהליך: בשלב ראשון העמידו את הבית למכירה. זכרו את הבית שגידלתם בו את המשפחה כזכרון מתוק וצעדו צעד קדימה!

ואם אתם חושבים שהבית קצת ישן ולא אטרקטיבי ואתם רוצים להוציא ממנו את המיטב ואת המחיר המירבי, יצרתי במיוחד עבורכם מדריך לשידרוג הבית לפני מכירה. אצלי זה עבד אז בטוח שגם אצלכם זה יעבוד.

לקבלת המדריך המלא לתכנון נכון של המעבר
לחצו כאן

ישנם באתר מדריכים נוספים שיעזרו לכם בכל שלב במעבר החשוב והמרענן הזה, כמו איך לבחור מעצב פנים, איך מתכננים ויוצרים תקציב לקראת השיפוץ והמעבר, איך מתכננים את המטבח, ועוד.

אני כאן לכל שאלה ועזרה, אשמח לייעץ ולספר לכם עוד מניסיוני האישי

 

לקבלת המדריך המלא לתיבת המייל שלכם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)